Blog

Redakcja | 30 listopada, 2021 | 0 Komentarzy

Dachówki fotowoltaiczne – rozwiązanie na miarę przyszłości?

Branża fotowoltaiczna to bez wątpienia najbardziej dynamicznie rozwijający się sektor na naszym rynku. Obecnie z instalacji fotowoltaicznych korzystają już nie tylko gospodarstwa domowe, ale również duże przedsiębiorstwa i firmy. W związku z coraz to większym zapotrzebowaniem na fotowoltaikę firma Electrotile postanowiło stworzyć produkt będący połączeniem tradycyjnych paneli fotowoltaicznych z nową technologią i pewnego rodzaju udogodnieniami. W ten oto sposób powstała dachówka fotowoltaiczna.

Czym tak właściwie są dachówki fotowoltaiczne?

Dachówka fotowoltaiczna świetnie radzi sobie z częściowym zacienieniem i pozwala na układanie modułów pod różnymi kątami – każdy panel pracuje niezależnie od siebie generując przy tym maksymalną wydajność. System zawiera panele generujące energię w nasłonecznionych miejscach, jak i bliźniacze moduły dachówki metalowej bez fotowoltaiki stosowane jako uzupełnienia. Dachówkę fotowoltaiczną można montować jako częściowe lub całkowite pokrycie danej połaci dachu.

Postęp technologiczny

Produkty zintegrowane z fotowoltaiką zdobywają serca Europejczyków. Technologia łączenia materiałów budowlanych z panelami pozwala osiągnąć niepowtarzalny efekt budynku przyszłości. To, co w głównej mierze wyróżnia dachówkę fotowoltaiczną na tle innych produktów fotowoltaicznych, to łatwość montażu, walory estetyczne i wysoka wydajność – twierdzi Władysław Farafonow, główny udziałowiec Electrotile. 

Potwierdzają to liczne międzynarodowe wyróżnienia – np. German Design Award, Red Dot Design Award. Dodatkowo wybór dachu solarnego to ekologiczne rozwiązanie, które może pozytywnie wpłynąć na przyszłość całej planety.

Źródło: https://www.budownictwo.co/

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.