Blog

Redakcja | 14 lipca, 2021 | 0 Komentarzy

Dom energooszczędny – jak stworzyć bezpieczną i ekologiczną przestrzeń?

Każdy z nas pragnie mieszkać w domu, w którym poza rodzinną atmosferą oraz poczuciem bezpieczeństwa, będziemy mieć zagwarantowany również pełen zakres współczesnych technologii, które znacznie obniżą comiesięczne rachunki. Pragniemy żyć na wysokim poziomie, nieustannie poszukując pomysłów na wprowadzenie do swojemu domu bardziej ekologicznych i opłacalnych rozwiązań. Jest na to pewien sposób! Okazuje się, że połączenie troski o środowisko z niskimi kosztami utrzymania jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy jedynie wymienić stare i nieefektywne urządzenia, takie jak piece na coś o wiele nowszego, bezpieczniejszego i co najważniejsze – ekologicznego!

To się naprawdę opłaca!

Coraz więcej osób decyduje się na rozwiązania mające na celu obniżenie zapotrzebowania na energię. Jest to dobry krok ku trosce o naszą planetę. W końcu podejmując się takich działań wpływamy nie tylko na jakość naszego życia, ale również na nasze środowisko. Energooszczędny dom zużywa około 70 kWh. Inaczej wygląda to natomiast w przypadku tradycyjnego domu, u którego wskaźnik zużycia wynosi aż 120 kWh w ciągu roku. Różnica jest naprawdę duża. Obecne rozwiązania obecne na naszym rynku, takie jak fotowoltaika sprawiają, że utrzymanie naszego domu jest o wiele tańsze i wydajniejsze. 

Niskie koszty ogrzewania

Nie da się ukryć, że ogrzewania domu wymaga od nas dużych, comiesięcznych nakładów finansowych. Oznacza to zatem, że koszty jakie ponosimy poprzez zapewnianie ciepła w całym budynku mieszkalnym często przerastają nasze możliwości finansowe. Można tego jednak uniknąć decydując się nowe źródła ciepła. Są to nowoczesne technologie, które wykorzystują odnawialne źródła energii do pozyskiwania energii cieplnej dla domu. Należą do nich m.in. pompy ciepła. Pozyskują one energię z wody, ziemi, jak i z powietrza. Możemy również zdecydować się na panele fotowoltaiczne, dzięki którym nie tylko pozyskamy energię, ale również ciepłą wodę. 

Podczas planowania stworzenia energooszczędnego domu warto pamiętać o tym, jak ważna jest jego budowa i właściwa izolacja. Bez tego możemy zapomnieć o dobrze funkcjonujących instalacjach oraz zadowalających efektach. Obecnie najkorzystniejsze okazują się rozwiązania hybrydowe. Pompa ciepła współpracująca z panelami słonecznymi i systemem rekuperacji, kocioł gazowy bądź ogrzewanie nadmuchowe wspierane fotowoltaiką, pompa gruntowa lub powietrzna w kooperacji z ogrzewaniem podłogowym – skutecznie zapewnią tanie ciepło w Twoim domu na wiele lat.

Otrzymaj dofinansowanie i ciesz się z energooszczędnego domu!

Mimo, że dom oparty na ekologicznych i energooszczędnych rozwiązaniach jest gwarancją niskich kosztów, jego budowa wymaga nieco nakładów finansowych. Z pomocą przychodzi rządowy, ogólnopolski program “Czyste Powietrze”. Warunkiem uczestnictwa w programie jest wymiana dotychczasowego sprzętu na nowe źródła ciepła. Warto skorzystać z takiej okazji i podjąć się próbie stworzenia domu, w którym każdy czuje się dobrze i bezpiecznie.

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.