Blog

Redakcja | 20 sierpnia, 2021 | 0 Komentarzy

Fotowoltaika dla firmy

Instalacje fotowoltaiczne zyskały ogromną popularność na przestrzeni ostatnich lat. Stało się tak m.in. ze względu na dużą oszczędność pieniędzy oraz aspekty ekologiczne. W końcu fotowoltaika jest świetnym rozwiązaniem np. dla dużych gospodarstw, w których dzienne zużycie energii jest niezwykle duże. Jednak zainteresowanie produkcją energii ze słońca wzrasta nie tylko wśród mieszkańców domów jednorodzinnych, czy też właścicieli gospodarstw, ale również wśród przedsiębiorców. Wynika to przede wszystkim z możliwości ograniczenia kosztów stałych, co jest bardzo ważne w przypadku dużych firm. Fotowoltaika to zatem najlepszy sposób na uchronienie się przed szykowanymi podwyżkami cen energii.

Dotacje do fotowoltaiki

Obecnie z dotacji mogą korzystać nie tylko prywatne osoby, ale również przedsiębiorcy, dla których instalacja fotowoltaiczna może okazać się prawdziwym wybawieniem. Wśród wielu programów dotacyjnych, największą popularnością cieszy się program „Energia Plus”, w ramach którego można uzyskać nawet do 50 tysięcy złotych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. W grę wchodzi również preferencyjna pożyczka dla przedsiębiorcy, która pokrywa do 86 proc. kosztów inwestycji.

Korzyści podatkowe i nie tylko

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się zainwestować w instalacje fotowoltaiczne, mogą odliczyć pełną kwotę podatku VAT od wszystkich wydatków poniesionych w związku z wykonaniem elektrowni słonecznej. Oznacza to zatem, że każdy, kto jest vatowcem i ma odpowiednio wysokie przychody, osiąga aż 23-procentową korzyść podatkową. 

Dodatkowym atutem jest również fakt, iż przedsiębiorca dzięki instalacji fotowoltaicznej nie musi przejmować się przerwami czy też ograniczeniami w dostawie prądu. Czasami zdarza się, że zakłady energetyczne mierzą się np. z przeciążeniami sieci elektroenergetycznej czy modernizacjami i ograniczają odbiorcom dostęp do energii. Jeśli w zamian działa instalacja fotowoltaiczna podpięta do firmowego magazynu energii o tego rodzaju problemie można zapomnieć. Unika się dzięki temu strat, które mógłby spowodować niedobór prądu.

Źródło: https://energia360.pl/

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.