Blog

dofinansowania dla rolników
Redakcja | 29 grudnia, 2021 | 0 Komentarzy

Jesteś rolnikiem? Sprawdź ile otrzymasz z dotacji na panele fotowoltaiczne!

Każdy rolnik dbający o swoje gospodarstwo wie, jak istotną rolę odgrywa nieustanny rozwój infrastruktury. Zapewnia on efektywniejszą pracę i zadowalające plony. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się panele fotowoltaiczne, które usprawniają pracę na gospodarstwie oraz umożliwiają zaoszczędzenie znacznej części pieniędzy. Z myślą o wszystkich osobach zajmujących się uprawą roli, państwo przygotowało specjalne programy dofinansowania. Mowa tutaj o funduszach krajowych i unijnych. 

Fundusze krajowe

Do jednych z najpopularniejszych programów krajowych w Polsce należy program Agroenergia, który wystartował w październiku 2021 roku. W dziedzinie fotowoltaiki dla rolnictwa w jego ramach można ubiegać się o bezzwrotne dotacje lub niskooprocentowane pożyczki. Fundusze na potrzeby programu udostępniane są przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. By stać się beneficjentem, należy oczywiście spełnić określone warunki, a mianowicie: posiadać status osoby fizycznej z prawem własności lub prawem dzierżawy nieruchomości rolnych/posiadać status osoby prawnej, która jest właścicielem lub dzierżawcą gruntów. Każdy zainteresowany powinien również pamiętać o tym, że nie może rozpocząć inwestycji przed przystąpieniem do programu, musi użytkować dofinansowaną instalację przez minimum 3 lata od dnia zakończenia przedsięwzięcia, nie może korzystać jednocześnie z innych dofinansowań.

Fundusze Europejskie

Oprócz programów narodowych warto zasięgnąć języka również na polu międzynarodowym. Kwestie ochrony środowiska naturalnego od dawna są bliskie włodarzom Unii Europejskiej. Polscy rolnicy mogą ubiegać się zatem o pomoc również z tytułu programów, prowadzonych przez Brukselę. I w tym przypadku możliwości są ogromne. Fotowoltaika dla rolnictwa to przyszłość tego sektora gospodarki. Już niedługo gospodarstwa korzystające z tradycyjnych metod pozyskiwania energii będą w mniejszości. Na krok w stronę ochrony naszej planety warto zdecydować się zatem właśnie teraz, gdy nadal istnieją liczne programy oferujące finansowe wsparcie.

Źródło: https://tech-world.pl/

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.