Blog

Redakcja | 27 sierpnia, 2021 | 0 Komentarzy

Odnawialne Źródła Energii w Polsce – badania firmy SunSol

Dbanie o środowisko naturalne zaczęło wchodzić w nawyk u osób dorosłych, jak i u dzieci. W wózkach sklepowych pojawia się coraz więcej ekologicznych produktów, a segregacja śmieci stała się już dla wielu osób codziennością. Udało nam się również ograniczyć zużycie plastiku, z czym walczyliśmy od wielu lat. Można zatem powiedzieć, że obecnie nasze społeczeństwo zwraca dużą uwagę na otaczającą je przestrzeń.

Wszystkie tego typu działania doprowadziły do rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii, czyli źródeł bazujących na surowcach naturalnych i niewyczerpywalnych. Firma SunSol – dostawca Energii Odnawialnej w Gdańsku postanowił przeprowadzić badanie pt. „Co myślą Polacy o odnawialnych źródłach energii”, którego celem było zbadanie oceny oraz świadomości Polaków związanej z OZE.

Badanie przeprowadzone przez firmę SunSol

Branża Odnawialnych Źródeł Energii prężnie rozwija się w Polsce, co oznacza, że coraz więcej osób postanawia skorzystać z ekologicznych i bezpiecznych rozwiązań. Badanie przeprowadzone przez firmę SunSol wykazuje, że zdecydowana większość ankietowanych planuje wykorzystywać zieloną energię w swoim domu. W końcu wykorzystując energię wytworzoną przez odnawialne źródła, dbamy nie tylko o nas i naszych bliskich, ale również o całą naszą planetę. Jest to więc ważny krok ku lepszej przyszłości.

„Przyrost mocy z OZE w Polsce w roku 2020, był większy aż o 70 proc. w stosunku do przyrostu mocy w 2019 roku. To pokazuje, że rynek zielonej energii w naszym kraju dynamicznie się rozwija. Badanie pokazało, że Polacy dostrzegają w OZE potencjał i chcą, by energia w ich domach pochodziła właśnie stamtąd” „Zaskakująco, bo najmniej ankietowanych wskazało na ekonomiczność OZE. Dzięki temu widzimy, że to pole do budowania świadomości. Takie rozwiązania przynoszą korzyść zarówno środowisku, jak i korzystającym z nich” – – mówi Michał Kitkowski, prezes firmy SunSol

Wpływ OZE na klimat i niezależność

Badanie pokazało, że Polacy mają świadomość pozytywnego wpływu zielonej energii na klimat i niezależności energetycznej, którą daje. Mimo że prawie 12 proc. ankietowanych określiła je jako opłacalne oraz korzystnie wpływające na zdrowie, to dla części z nich wciąż jednak są one drogie. W poprzedniej edycji badania sprawdzono, jaki Polacy mają stosunek do samej fotowoltaiki. Jak mówi Kitkowski, wywnioskowano, że Polacy cenią sobie niezależność, a zielona energia jest jednym z obszarów, który już może ją zapewnić.

„Choć przekonaliśmy się do OZE jako naród stosunkowo niedawno, w ostatnich latach liczba prosumentów dynamicznie się zwiększyła. W 2019 było ich niespełna 150 tys., teraz, na koniec czerwca bieżącego roku jest ich ponad 600 tys. Jesteśmy coraz bardziej świadomi korzyści płynących z odnawialnych źródeł energii” – dodaje Michał Kitkowski

Źródło: https://300gospodarka.pl/

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.