Opis

Pompa ciepła SPRSUN CGK-030v2 9,5 kW

 • Moc grzewcza -9,5 kw do 130 m2
 • Moc chłodnicza – 8,5 kW
 • Wymiar netto (dł x gł x wys) 1100 x 475 x 810 mm
 • Wymiary opakowania (dł. × gł. × wys.) 1220 x 540 x 970 mm
 • Waga netto 88 kg
 • Waga brutto 116 kg
  Wysoko sprawna sprężarka Panasonica i sterownik Carel .
  Aplikacja do sterowania pompą online.
  Inwerterowa Pompa Ciepła MONOBLOK
  Typ powietrze – woda funkcje: ciepła woda użytkowa, ogrzewanie, chłodzenie (klimatyzacja) przemiennik częstotliwości do optymalnego bezstopniowego napędu sprężarki i wentylatora klasa energetyczna A+++ (60)
  W tej serii zastosowano najbardziej zaawansowaną technologię sprężarek rotacyjnych z falownikiem prądu stałego. Inwerterowa pompa ciepła zapewnia wyższą wydajność grzewczą w niskiej temperaturze, dzięki czemu lepiej odpowiada wymaganiom grzewczym niż tradycyjne pompy ciepła powietrze-woda.
  Pozwala na dopasowanie parametrów pracy sprężarki do aktualnego zapotrzebowania na moc grzewczą Funkcja ogrzewania i c.w.u działa w temperaturze poniżej -20 ° C.
  Pompa ciepła jest bardzo efektywnym i proekologicznym urządzeniem transportującym energią cieplną.
  Rozwiązania z pompą ciepła pozwalają zaspokoić zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową i ogrzanie pomieszczeń a także schładzanie pomieszczeń w gorące dni.
  Pompa typu powietrze-woda czerpie energię z otaczającego powietrza.
  Zasoby energii zawarte w powietrzu są niewyczerpalne, ciągle dostarczane przez Słońce.
  Nawet w ujemnych temperaturach jest możliwość pobrania energii cieplnej i przekazania jej do obiegu grzewczego w budynku Montaż takiej pompy jest najmniej inwazyjny.
  Urządzenie jest wykonane w technologii MONOBLOK. Wszystkie są elementy zamknięte w jednej obudowie do umieszczenia na zewnątrz budynku.
  Nie wymaga dodatkowej instalacji chłodniczej. Jako zespolony element wykonany w całości w fabryce traktowany jest jako urządzenie hermetyczne, zatem nie podlega corocznej urzędowej kontroli szczelności. Urządzenie posiada króćce przyłączeniowe do wody zasilającej i powrotnej. Czyli montaż jest bardzo prosty a urządzenie nie zajmuje nam miejsca w środku budynku jak za sprawą innych technologii Trwałość – pompy ciepła są w swej naturze trwałe i niezawodne. Konstrukcja pompy ciepła przypomina domową chłodziarkę, jedynie wartość mocy jest wielokrotnie większa. Korzyści z zastosowania sprężarek inwerterowych
  • Płynne dopasowanie mocy grzewczej lub chłodniczej pompy ciepła do potrzeb budynku.
  • Precyzyjna regulacja wymaganej temperatury wody grzewczej (dokładność do ok. 0,5°C, a dla porównania w przypadku sprężarki typu „ON/OFF” zwykle powyżej 2°C).
  • Wyższa sprawność dzięki pracy na niższej częstotliwości napięcia, niższym temperaturom pracy oraz niższym oporom przepływu w układzie chłodniczym przy niższych natężeniach przepływu czynnika chłodniczego.
  Brak konieczności stosowania zbiorników buforowych (brak nadwyżek ciepła jak dla sprężarek „ON/OFF” pracujących z zachowaniem minimalnego czasu pracy sprężarki).
  Łagodny rozruch (małe natężenie prądu rozruchowego).
  • Szerszy zakres pracy dla wahań napięcia w sieci energetycznej.
  Wydłużona trwałość sprężarki (mniejsza ilość startów w porównaniu do sprężarek „ON/OFF”). Inwerterowa pompa ciepła szybciej uzyskuje zadaną temperaturę, a dzięki obniżaniu wydajności rzadziej się też wyłącza i włącza, co wydłuża żywotność sprężarki. W przypadku pomp ciepła każdy rozruch powoduje zwiększenie zużycia energii i zużywanie się części.
  Przy deklarowanej trwałości sprężarki inwerterowej (170 000 włączeń) obliczono, że czas pracy pompy ciepła wyniesie aż 35 lat! SPRSUN zastosował sprężarkę firmy PANASONIC stąd klasa energetyczna A+++ (60).
  Główne elementy sterowania oraz przemiennik częstotliwości pochodzą od firmy CAREL posiadającej liczne rekomendacje.
  Gwarancja 24 miesiące

Zdjęcia

Dodaj recenzję i oceń

Be the first to review “Pompa ciepła SPRSUN CGK-030v2 9,5 kW”

Jakość
Lokalizacj
Obsługa
Cena