Blog

Mój prąd 3.0
Redakcja | 21 października, 2021 | 0 Komentarzy

Program Mój Prąd 3.0 został zamknięty

W dniu 06.10.2021 roku został zamknięty nabór wniosków o dofinansowanie z powodu wyczerpania budżetu programu.

Przypominamy, że to już 3 edycja programu dofinansowania mikro instalacji fotowoltaicznych i niestety kolejny raz nie wystarczyło środków dla wszystkich, którzy chcą się o nie ubiegać. Przypominamy, że kwota tegorocznego dofinansowania została zmniejszona do 3 tys., w minionym roku było to 5 tys. zł. Łączna kwota przekazana na poczet programu to 534 mln złotych, dofinansowanie jest w stanie objąć około 180 tys. wniosków.

Rozpatrywanie prawidłowo złożonego wniosku trwa około 6 – 7 miesięcy.

Zainteresowanie dofinansowaniem, a tym samym ilość wniosków są bardzo duże, dlatego czas oczekiwania na rozpatrzenie jest wydłużony. W celu sprawdzenia, na jakim etapie jest złożony wniosek, wystarczy wejść na https://mojprad.gov.pl/ i odnaleźć na stronie przycisk „SPRAWDŹ JEGO STATUS”, lub skontaktować się w wiadomości e-mali.

Przypominamy, że już w 2022 roku rusza kolejna edycja programu Mój Prąd 4.0, w ramach której prawdopodobnie będzie można zainwestować nie tylko w instalację fotowoltaiczną, ale również w magazyny energii, pompy ciepła i stacje ładujące do pojazdów.

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.