Blog

Redakcja | 26 lipca, 2021 | 0 Komentarzy

GoPower – punkty do ładowania samochodów elektrycznych

Obecnie coraz częściej zauważamy drastyczne wzrosty cen żywności, materiałów budowlanych, mieszkań, czy też paliw. W efekcie duża część społeczeństwa postanawia zamienić podróżowanie samochodem wyposażonym w silnik spalinowy na samochód elektryczny, który jest jednocześnie o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem dla naszej planety. Zmniejszenie wytwarzania się zanieczyszczeń i spalin wpływa korzystnie na nasze środowisko, a co za tym idzie – na jakość naszego życia.

Jak wygląda proces ładowania samochodów elektrycznych?

Każdy samochód elektryczny zasilany jest poprzez specjalne stacje ładowania. Columbus Energy posiada w swojej ofercie ładowarki o mocy 7-30 kW z dwoma rodzajami wtyczek. Jedne z nich to wtyczki Type 2, które wyróżniają się wolnym ładowaniem, natomiast drugie wtyczki CCS 2 stworzone są do szybkiego i sprawnego ładowania. Jak się okazuje, stacje ładowania mogą być zasilane dzięki instalacjom fotowoltaicznym. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich osób, którym zależy na ekonomicznym i bezpiecznym ładowaniu samochodu. Stacja ładowania napędzana fotowoltaiką pozwala również na ograniczenie kosztów podróży. Jest to zatem najbardziej ekologiczny sposób zasilania pojazdów.

Jak obsługiwane są stacje GoPower?

Zacznijmy od tego, że każda stacja ładowania GoPower obsługiwana jest przez pracowników Columbus. Nie musisz się o nic martwić. Na miejscu otrzymasz kompleksową pomoc oraz fachowe doradztwo i obsługę. Pracownicy zajmą się przede wszystkim pomocą w doborze odpowiedniej mocy ładowarki, wsparciem w skompletowaniu dokumentacji i uzyskaniu finansowania na zakup ładowarki, wykonaniem infrastruktury niezbędnej do podłączenia do istniejącej instalacji elektrycznej w miejscu montażu oraz gwarancją i wsparciem serwisowym. 

NEXITY – co to jest?

NEXITY to system zarządzania stacją ładowania GoPower, dzięki któremu klienci mają dostęp do monitoringu stanu pracy swojej stacji. Jednym ruchem telefonu można uruchomić lub zatrzymać proces ładowania w wybranym przez siebie momencie. Jest to bardzo łatwe i szybkie, dzięki czemu z pewnością sobie z tym poradzisz! Aplikacja Nexity obsłuży nie tylko prywatną ładowarkę, ale daje dostęp do ponad 175 000 stacji ładowania w Europie.

Podsumowując, pokonywanie wielogodzinnych tras za pomocą samochodów elektrycznych jest aktualnie najbardziej ekonomiczną i ekologiczną opcją. Dostępność stacji ładowania jest wystarczająco duża, aby bez problemu poradzić sobie z ładowaniem tego typu samochodu. W ten sposób możesz przyczynić się również dla dobra naszego środowiska.

 

Źródło: budujemydom.pl/irbj

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.