Blog

Redakcja | 10 września, 2021 | 0 Komentarzy

Samochody elektryczne w Polsce

Według badań przeprowadzonych przez EV Klub Polska, organizacji zrzeszającej użytkowników pojazdów elektrycznych, ponad 72 proc. użytkowników samochodów elektrycznych w Polsce jest zachwyconych z ich użytkowania w związku z czym nie zamierza wracać do samochodów z silnikami spalinowymi.

Jest to więc bardzo dobra wiadomość, gdyż ograniczanie wytwarzania szkodliwych substancji wpływa nie tylko na jakość naszego życia, ale również na los całej naszej planety. Dlatego też wyniki powyższych badań są powodem do dumy oraz zwiastunem lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

Badanie preferencji kierowców samochodów elektrycznych

EV Klub Polska przeprowadziło badanie preferencji kierowców samochodów elektrycznych, z którego wynika, że posiadanie samochodu elektrycznego wiąże się z niskimi kosztami użytkowania.

– 86 proc. członków EV Klub Polska uważa, że utrzymanie samochodu elektrycznego jest tańsze niż samochodu spalinowego. W połączeniu z rządowym programem dopłat „Mój elektryk” coraz częściej oznacza to niższy całkowity koszt użytkowania (TCO) samochodu elektrycznego w porównaniu do spalinowych odpowiedników. Pamiętajmy, spadające koszty akumulatorów trakcyjnych przekładają się na coraz niższe ceny EV, zatem korzyść na stronę „elektryków” będzie tylko rosła. Różnica między cenami samochodów spalinowych i elektrycznych zmniejsza się z roku na rok. – mówi Łukasz Lewandowski, Koordynator EV Klub Polska.

Badanie wykonane przez firmę potwierdza, że użytkownicy zeroemisyjnych pojazdów stanowią świadomą ekologicznie grupę odbiorców. 97 proc. z nich jest przekonana do zeroemisyjnego transportu osobistego, z czego 72 proc. nie powróciłoby do pojazdów spalinowych, a 25 proc. „raczej nie” przesiadłoby się ponownie do Diesla i benzyny.

– Badanie oczekiwań użytkowników samochodów elektrycznych jasno wykazuje, że ten, kto choć raz spróbuje jazdy e-pojazdem, nie będzie chciał powrócić do samochodów zasilanych benzyną czy olejem napędowym. Preferencje dotyczące kwestii ładowania wykazują natomiast, że w kontekście elektromobilności ekologia ściśle łączy się z ekonomią. 46 proc. badanych swoje zeroemisyjne pojazdy ładuje w domach jednorodzinnych, przy wykorzystaniu fotowoltaiki, dzięki czemu jazda staje się nie tylko niemal bezkosztowa, ale i ekologiczna – dodaje

Ładowanie samochodów elektrycznych

Coraz więcej użytkowników samochodów elektrycznych jeździ w dalsze trasy, których dystans przekracza teoretyczny zasięg samochodu. Jest to spowodowane powiększającą się krajową infrastrukturą ładowania, która daje coraz większą pewność bezpiecznego dojechania do celu. Dlatego też z łatwością możemy zaobserwować, jak wiele osób decyduje się na zakup samochodu elektrycznego, rezygnując przy tym z samochodów należących do motoryzacji konwencjonalnej.

Źródło: warsztat.pl

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.