Blog

fotowoltaika na stacjach moya
Redakcja | 17 sierpnia, 2021 | 0 Komentarzy

Sieć stacji MOYA inwestuje w fotowoltaikę

Z myślą o planecie sieć stacji paliw MOYA inwestuje w odnawialne źródła energii i zwiększa zaangażowanie w energetykę niskoemisyjną. Sieć MOYA właśnie zrealizowała takie rozwiązanie na kolejnej swojej inwestycji, tym razem w Sosnowcu. Nowa instalacja fotowoltaiczna wpisuje się w realizowany na wielu poziomach proces transformacji energetycznej.

Rozwój technologii, powszechna digitalizacja życia, jak również wzrost świadomości i oczekiwań dotyczących zmian klimatycznych powodują, że jesteśmy świadkami i uczestnikami transformacji rynku energii. Panele fotowoltaiczne coraz bardziej wpisują się w krajobrazy, a ich obecność na dachach domów, sklepów czy fabryk przestaje już zaskakiwać. Anwim S.A., właściciel sieci stacji paliw MOYA, również korzysta z tego rozwiązania i produkuje własną zieloną energię. Instalacje modułów fotowoltaicznych na dachach i wiatach stacji paliw dobierane są na podstawie danych o zużyciu energii elektrycznej w obiektach oraz uwarunkowań technicznych. Moce poszczególnych systemów fotowoltaicznych zostały dobrane z uwzględnieniem współczynnika auto konsumpcji na poziomie 60%, oraz możliwości technicznych poszczególnych obiektów.

Sieć stacji paliw MOYA cechuje nie tylko dynamiczny rozwój, ale również nowoczesne podejście do prowadzonego biznesu oraz otwartość na potrzeby i oczekiwania klientów. Mamy świadomość zachodzących na świecie zmian – ostatni rok pokazał nam, że trzeba szybko i skutecznie modelować biznes, otwierając się na nowe możliwości, jakie niosą nam technologia i rynek. Jako spółka paliwowa staramy się zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne. Fotowoltaika to dynamicznie rozwijająca się technologia i sieć stacji paliw MOYA chce wejść w nią w większej skali, tak, by efektywnie minimalizować zakup energii z sieci” – mówi Filip Puchalski, dyrektor ds. operacyjnych MOYA, członek zarządu Anwim S.A.

W tym miesiącu na dachu stacji paliw MOYA w Sosnowcu (ul. Będzińska 2) zainstalowano panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 49,5 kW. Celem instalacji jest zaspokojenie zapotrzebowania na energię elektryczną stacji. Zastosowane rozwiązanie przyniesie pozytywny efekt ekologiczny w postaci czystego źródła prądu, jak też efekt ekonomiczny, poprzez ograniczenie zakupu energii z sieci.

W sieci MOYA testujemy efektywność modułów fotowoltaicznych, jako odnawialnych źródeł energii, w różnych lokalizacjach na terenie kraju. Jest to jedno z działań na rzecz klimatu i środowiska, które w ostatnim czasie rozpoczęliśmy. Mamy pełną świadomość, że branża paliwowa nie kojarzy się z działalnością ekologiczną. Zdajemy sobie jednak sprawę, że zmieniając w naszej codzienności to, co możemy zmienić: rezygnując z plastiku, wprowadzając rozwiązania niskoemisyjne, nowe technologie, współpracując z dostawcami towarów i usług, którzy nie boją się odważnie zmieniać swoimi produktami świata na lepsze, dokładamy kolejne cegiełki dla naszego wspólnego dobra i planety, która dzięki temu posłuży wielu pokoleniom” – dodaje Filip Puchalski.

Stacje paliw MOYA są dostępne na terenie całego kraju zarówno przy głównych trasach jak i drogach lokalnych

źródło: www.moyastacja.pl

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.