Blog

fotowoltaika na dachu sklepu kaufland
Redakcja | 17 sierpnia, 2021 | 0 Komentarzy

Sklepy Kaufland zainstalowały pierwszą fotowoltaikę na dachu

Sklepie sieci Kaufland przy ulicy Długosza we Wrocławiu jest pierwszym punktem, który został wyposażony w panele fotowoltaiczne.

Market we Wrocławiu jako pierwszy wśród sklepów Kaufland został wyposażony w odnawialne źródła energii. Dzięki specjalnej technologii fotoogniwa są odporne nie tylko na utratę mocy, ale również na mikropęknięcia oraz gwałtowne zjawiska atmosferyczne takie jak gradobicie. Na dachu budynku zamontowano instalację, której celem jest zaspokojenie części potrzeb energetycznych tego miejsca. Zrealizowana instalacja ma około 167 kWp i będzie w stanie pokryć do 14 proc. rocznego zapotrzebowania marketu na energię elektryczną. Co ciekawe, w przyszłości sami klienci sklepu będą mogli na bieżąco śledzić, ile prądu udaje się zaoszczędzić dzięki zastosowaniu fotoogniw. Umożliwi to specjalna aplikacja, która na multimedialnych ekranach digital signage umieszczonych w sklepie będzie informować o pracy urządzeń znajdujących się na dachu. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem tego rozwiązania.

O krok dalej

Sieć Kaufland na swoim koncie ma już inne rozwiązania służące ochronie środowiska oraz redukcji zużycia energii. w 2018 roku został wdrożony system zarządzania energią wg normy ISO 50001. Opracowano również wewnętrzny system optymalizacji zużycia energii, który skupia się na jej świadomym i zrównoważonym użytkowaniu przez pracowników placówek. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu można nadzorować zużycie energii we wszystkich sklepach, centrach dystrybucji oraz budynkach administracji należących do sieci.

Detalista redukuje również emisję gazów cieplarnianych poprzez wykorzystywanie nieszkodliwych dla warstwy ozonowej chłodziw. W magazynach produktów mrożonych i halach produktów świeżych stosuje się naturalne chłodziwo, jakim jest amoniak, a w nowych sklepach w całej instalacji chłodniczej wykorzystywane jest wyłącznie chłodziwo neutralne dla klimatu.

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.