Blog

Redakcja | 13 października, 2021 | 0 Komentarzy

Smart Home – ekologiczne rozwiązanie dla Twojego domu

Smart Home to inaczej przestrzeń, w której wykorzystywanie inteligentnych urządzeń umożliwia proces sterowania całym domem, czy też innego typu budynkiem przez jego właściciela. Na system smart home składa się mnóstwo akcesoriów, które pozwalają zarządzać niemal każdym urządzeniem oraz monitorować każdy metr kwadratowy gospodarstwa domowego. Do podstawowych elementów należą urządzenia sterujące, czujniki oraz jednostka centralna. 

Obecnie osoby korzystające z inteligentnych funkcji w swoim domu, czy biurze, mogą połączyć je z najbardziej energochłonnymi elementami, a tym samym zoptymalizować zużycie energii. Jak to wygląda w praktyce oraz jakie korzyści ze sobą niesie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w wywiadzie, którego udzieliła Joanna Sobkowiak, dyrektor marketingu Fibaro. Jest to globalna marka specjalizująca się w działaniach z zakresu automatyki budynkowej.

Sposób na skuteczne oszczędzanie

Do ekologicznych korzyści wynikających z używania urządzeń typu smart home należy m.in. zmniejszenie zużycia energii. Jednak dla użytkowników wiąże się to jeszcze z inną ważną kwestią, a mianowicie z oszczędnościami finansowymi. Dzięki technologii możemy lepiej zadbać o środowisko w którym żyjemy i zoptymalizować zużycie energii. Z jednej strony ratuje to naszą kieszeń, a z drugiej – wpływa na działania inicjowane z myślą o przyszłych pokoleniach. 

– Mamy świadomość jak ważne jest efektywne wykorzystanie wytwarzanej energii, nie tylko słonecznej, choć na niej możemy się teraz skupić. Zaczęliśmy bliską współpracę z producentami i dystrybutorami fotowoltaicznymi, bo widzimy wielkie korzyści płynące z tej kooperacji. Najważniejsze z nich to te, z których korzysta tzw. użytkownik końcowy. Zauważyliśmy, że nasze rozwiązania idealnie uzupełniają proekologiczne systemy. Fotowoltaika cieszy się obecnie w Polsce bardzo dużą popularnością. W planach mamy wprowadzenie kolejnych funkcjonalności, pozwalających z poziomu aplikacji w telefonie, na kompleksowe zarządzanie swoim inteligentnym ekosystemem w domu. – odpowiada Joanna Sobkowiak

Źródło: https://bomega.pl/

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.