Blog

praca w oze
Redakcja | 10 listopada, 2021 | 0 Komentarzy

SolarPower Europe i Google łączą siły i rozpoczynają kampanię #SolarWorks – praca w OZE

SolarPower Europe nawiązał współpracę z Grow with Google i stworzył kampanię #SolarWorks mającą na celu pomoc ludziom w zdobyciu umiejętności potrzebnych do znalezienia pracy i rozwoju kariery lub firmy.

Kampania #SolarWorks to nowy program, którego celem jest pokazanie, jak różnorodna może być praca w OZE, ile daje możliwości rozwoju kariery oraz jak można powiązać potencjalnych pracowników sektora z odpowiednimi szkoleniami, które pozwolą im rozpocząć pracę.

W ramach kampanii #SolarWorks SolarPower Energy wyprodukował filmy promocyjne, kierowane do krajów, w których prognozowany jest znaczny wzrost wykorzystania energii słonecznej: Francji, Niemczech, Holandii, Polsce i Hiszpanii. Seria filmów ukazuje historie aktywnych pracowników sektora solarnego w różnych miejscach pracy i na różnych stanowiskach, dzielą się oni swoimi doświadczeniami i radami dotyczącymi pracy w OZE. Celem materiałów jest zainspirowanie przyszłych, potencjalnych  pracowników z branży solarnej oraz pomoc w przekwalifikowaniu się osobom zainteresowanym dołączeniem do sektora.

SolarPower Europe przewiduje, że do 2050 roku energetyka słoneczna może przynieść 4 miliony nowych miejsc pracy w całej Europie. Aby sprostać tym ogromnym możliwościom zatrudnienia, należy pilnie zmobilizować potencjalnych pracowników i kadrę posiadającą odpowiednie umiejętności.

 

źródło: www.zielonagospodarka.pl

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.