Blog

Redakcja | 23 listopada, 2021 | 0 Komentarzy

W Niemczech nowe budynki będą musiały mieć panele fotowoltaiczne

Zmiany w niemieckim prawie, nowe budynki, które powstaną od 2023 roku będą musiały mieć możliwość czerpania energii ze słońca.

Taką decyzję podjęto w Dolnej Saksonii. Przyszłe zmiany dotyczą budynków niemieszkalnych, których powierzchnia będzie większa niż 75 metrów kwadratowych. Dach będzie musiał być pokryty panelami przynajmniej w 50%. Według osób popierających zmiany zbyt mała ilość firm decydowała się na fotowoltaikę pomimo tego, że byłoby to dla nich opłacalne.

Dotyczy to budynków, których powierzchnia jest większa niż 75 metrów kwadratowych. Zwykły pan Schmidt prowadzący budkę z gazetami nie musi więc obawiać się, że nowe proekologiczne prawo dotknie jego – to raczej przepis wymierzony w większe podmioty, które dzięki temu będą mogły zmienić swój sposób czerpania energii.

Zapewne już dziś architekci zdają sobie sprawę z tego, że coraz więcej osób będzie zainteresowanych fotowoltaiką. Niemniej jednak trzeba myśleć o przyszłości i prawnie regulować takie kwestie, żeby później nie było utrudnień, gdyby cały kraj musiał przestawiać się na energię ze słońca. Takie myślenie może imponować.

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.