Blog

Zainteresowanie fotowoltaiką
Redakcja | 10 grudnia, 2021 | 0 Komentarzy

Zainteresowanie fotowoltaiką w poszczególnych województwach w Polsce

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się ogromną popularnością zarówno w przypadku domów prywatnych, gospodarstw rolniczych, jak i poszczególnych firm. Podwyższające się opłaty za prąd i ogrzewania stanowią kolejny powód, dla którego osoby młodsze oraz starsze postanawiają zmienić dotychczasowy sposób pozyskiwania energii w swoim domu. W związku z tym na przestrzeni ostatnich miesięcy odnotowano spore zainteresowanie fotowoltaiką w poszczególnych województwach. Należy do nich m.in. województwo Śląskie, Mazowieckie oraz Wielkopolskie.

Fotowoltaika na mapie Polski

Liderem w ilości zapytań niewątpliwie jest województwo mazowieckie, które wyraziło zainteresowanie energią słoneczną 14,5% w skali kraju. Tuż za nim województwo śląskie (12,1%) a ścisłą trójkę zamyka śląskie (10,7%). Wiadomo, że najlepszą parą do inwestycji w fotowoltaikę jest dofinansowanie, dlatego nie ma co się dziwić, że właśnie w województwie śląskim i wielkopolskim odnotowano ponad 27 tys. z programu „Mój Prąd”. Warto też zwrócić uwagę na to, że wschód Polski, dotychczas niezbyt zainteresowany inwestycją w fotowoltaikę, zaczął zmieniać swoje stanowisko. To tam odnotowano największy wzrost ilości zapytań w ostatnich trzech kwartałach 2021 r.: Woj. Podlaskie – 40%, Woj. Lubelskie – 37% w stosunku do ubiegłego roku.

Zmieniające się przepisy – jak wpłyną na pozycję fotowoltaiki?

Ze względu na nadchodzące zmiany w obowiązujących przepisach, wiele osób zastanawia się, czy inwestycja w fotowoltaikę będzie się jeszcze opłacać? Warto zatem przeanalizować dokładnie obecną ofertę firm specjalizujących się w instalacjach fotowoltaicznych oraz porównać ją do zapowiadających się zmian. Jesteśmy zdania, że najlepszym rozwiązaniem w przypadku osób, które są zdecydowane na zakup oraz montaż paneli fotowoltaicznych jest zrealizowanie swoich planów już teraz. Zagwarantuje to skorzystanie z najbardziej atrakcyjnych warunków, a przy okazji uspokoi wszystkich zainteresowanych inwestycją. 

Komentarze

Twój adres email nie będzie publikowany.